Plavi cvjetovi

Povodom  Dana svjesnosti o karcinomu debelog crijeva na Gradskom i Školskom vijeću mladih iOŠ Matije Vlačića Labin izrađivali su plave cvjetove za Ligu za borbu protiv raka i uz svaki plavi cvijet dodali poruku o važnosti čuvanja zdravlja.

Evo nekih poruka:

1.Bolje spriječiti nego liječiti.

2.Zdravlje je najveće bogatstvo.

3.Zdravlje nije sve, ali bez zdravlja sve je ništa.

4.Kako bi sačuvao zdravlje, pij mlijeko kravlje, pojedi jednu voćku na dan kako bi sretno izašao van, puno se kreći i bit ćeš bliže sreći, imaj puno pozitivnih misli u glavi i dobit ćeš cvijet plavi! (autorica stihova naša vijećnica Renata Dobrić)

5.Zdrav čovjek ujedno je i bogat iako toga nije svjestan.

6.Ako imaš neku bolest, razmišljaj pozitivno jer i to liječi.

7.Naša hrana bi trebala biti naš lijek i obratno.