Radovi polaznika likovne radionice Vinež na temu zdravlja zubi

Likovna radionica Vinež koja djeluje u okviru Labin Zdravog grada svojim likovnim uradcima uključila se u obilježavanje Svjetskog dana oralnog zdravlja. Cilj Svjetskog dana oralnog zdravlja jest podizanje svijesti, kao i ohrabrivanje obitelji, zajednica i vlasti, kako bi se poduzele mjere za smanjenje opterećenja koje uzrokuju oralne bolesti. Polaznici Likovne radionice Vinež izradili su likovne radove s jasnim porukama o potrebi čuvanja zdravlja zubi i brige o oralnom zdravlju. Izrađeni su plakati i strip na temu zdravlja zubi, pričalo se o potrebi četkanja zubi te o zdravim i nezdravim namirnicama. Likovna radionica Vinež djeluje od 2000. godine u prostorijama Doma kulture Riko Milevoj na Vinežu, a vodi je Sonja Škalamera Novak.