Bogat program u Tjednu psihologije u Labinu od 10.-23.veljače 2020.

13. Tjedan psihologije u Hrvatskoj održat će se i obilježiti od 10. do 23. veljače 2020. različitim događanjima i aktivnostima psihologa u organizaciji Hrvatskog psihološkog društva i suorganizaciji Hrvatske psihološke komore. U Istri se održava u suorganizaciji Društva psihologa Istre, a kao i svake godine, u njegovu su se realizaciju uključile i psihologinje Labinštine. Održavanje Tjedna psihologije podupire i Grad Labin kroz projekt Labin Zdravi grad.
Aktivnosti Tjedna psihologije bit će zanimljiva predavanja i tematske radionice. U ponedjeljak, 10. veljače najavom 13. Tjedna psihologije na Radio Labinu će gostovati Hana Šiljan Bembić, dipl. psihologinja, prof. i Branka Gladović Šverko, prof. psihologije.
Sljedećeg dana 11. veljače 2020. od 17:30 do 18:00 na Radio Labinu gostuje Dubravka Ujčić Lukšić, prof. psihologije, geštalt terapeutkinja i Branka Gladović Šverko, prof. psihologije sa temom Strah od ljudi ili socijalna fobija.
Predavanje Zašto je emocionalna inteligencija važnija od IQ-a? Sanje Ivanušević Grgas, mag. psych., terapeutkinja igrom iz Centra za terapiju igrom, Zagreb održat će se u petak, 14. veljače u 16,30 sati u restoranu Srednje škole Mate Blažine.
Povodom obilježavanja  13. tjedna psihologije 17. veljače 2019.  od 17 do 19 sati u prostorijama Srednje škole Mate Blažine Labin građanstvu se nudi mogućnost psihološkog savjetovanja koje vodi Mirjana Dobrić, dipl. psiholog, psihoterapeut s ciljem senzibiliziranja javnosti o potrebi promicanja mentalnog zdravlja te aktivnijem radu na tom području.
Lorena Černjul, dipl psihologinja će za roditelje Osnovne škole Matije Vlačića održati predavanje Kako pomoći djetetu u učenju. Radeći kao stručni suradnik u školi, uočava da dobar dio  roditelja ili previše sudjeluje u izvršavanju školskih obaveza svog djeteta ili pak prepuštaju dijete da se potpuno samo snalazi u njima.  Stoga je cilj roditelje poučiti  na koji način pomoći djetetu u učenju kako bi se ono u konačnici razvilo  u samostalnu i odgovornu osobu.
U radio emisiji "Putevima srca" 18. veljače predstavit će se tema Kompas - u moru terapeuta od strane Dubravke Ujčić Lukšić, prof. psihologije, geštalt terapeutkinje. Broj osoba koje nasušno trebaju psihološku pomoć raste. Raste i broj terapeuta. S porastom oba broja, raste rizik od olakog davanja povjerenja neprovjerenim autoritetima i lišavanja sebe slobode aktivnog sudjelovanja u terapijskom procesu. Sloboda može značiti ne izabrati nekog terapeuta, usprkos preporukama, ali i izabrati ga, uz poštivanje svojeg tempa i svojih vrijednosti.
Interaktivno predavanje Kompas u moru pomagača i Strah od ljudi Dubravke Ujčić Lukšić održat će se u Osnovnoj školi „Ivo Lola Ribar“ 20. veljače u 17,30 sati.
Psihologinja Anna Goreta Giannini pripremit će članak na temu Važnost podrške roditeljstvu u dječjem vrtiću.
Sva su događanja u Tjednu psihologije besplatna, a kompletan program za cijelu Istru bit će dostupan na stranicama Društva psihologa Istre te za Labinštinu na stranicama Grada Labina i Labin Zdravog grada.