Održan zoom sastanak s pomoćnicima u nastavi angažiranim na projektu „Zajedno za inkluzivno obrazovanje“

Koordinatorica udruge Labin Zdravi Grad Vesna Blažina i voditeljica projekta „Zajedno za inkluzivno obrazovanje“ Marina Bijonda Brezac održale su zoom sastanak s pomoćnicima u nastavi zaposlenim preko projekta „Zajedno za inkluzivno obrazovanje“. Nositelj projekta je udruga Labin Zdravi Grad u suradnji s partnerskim ustanovama OŠ Ivo Lola Ribar Labin, OŠ Finida Poreč, OŠ Poreč i Centar Liče Faraguna Labin te gradovima Labin i Poreč u kojima je zaposleno ukupno 7 pomoćnika u nastavi te da projekt traje od 07.09.2020.-17.06.2021. god. Projekt financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja uz sufinanciranje Grada Labina i Grada Poreča.
Na sastanku su pomoćnici u nastavi razgovarali o svom radu, izazovima s kojima se susreću u radu, što je i učinjeno i mogućim rješenjima. Voditeljica projekta je predstavila rezultate anketnih upitnika za pomoćnike u nastavi i učitelje, te naglasila da je u anketi sudjelovalo ukupno 17 pomoćnika u nastavi i 39 učitelja. Sve su pomoćnice iznijele potrebu i važnost edukacije za rad s djecom s teškoćama u razvoju, što potvrđuju i odgovori na posljednje pitanje iz anketnog upitnika za PUN  te se otvorila kratka rasprava o potencijalnoj temi online edukacije. S obzirom na široki spektar teškoća kod učenika, zaključuje se da bi najoptimalnija bila tema koja bi obuhvatila različite stilove učenja, podrške i socijalizacije djece s teškoćama u razvoju. Predloženo je održavanje edukacije tijekom ožujka.