Savjetovalište za prehranu u kolovozu ima dva termina u Labinu

Savjetovalište za prehranu u Zavodu za javno zdravstvo Istarske županije (ZZJZIŽ) uspostavljeno je još 2017. godine, dok je u Labinu započelo s radom u siječnju 2018. godine.
Uz financijsku podršku Grada Labina, Labin Zdravog grada, aktivnosti Savjetovališta u Labinu provode se u prostorijama Higijensko epidemiološke službe (HES) unutar Ispostave Istarskih domova zdravlja u pravilu dvaput mjesečno (srijedom) od 13.00 do 19.00 sati, u unaprijed utvrđenim terminima.

Naglasak rada Savjetovališta je na prevenciji bolesti i promociji zdravlja. Savjetovalište za prehranu je jedna od aktivnosti županijskog javnozdravstvenog prioriteta: Promocija zdravlja, prevencija i rano otkrivanje kroničnih nezaraznih bolesti. Aktivnosti Savjetovališta namijenjene su svim građanima, a posebno su usmjerene prema zadovoljenju potreba djece i njihovih roditelja, adolescenata, studenata i mladih,  s obzirom da je najbolje u najranijoj dobi usvojiti zdrave životne navike. U rad Savjetovališta uključeni su brojni stručnjaci ZZJZIŽ (magistra nutricionizma, liječnici epidemiolozi, specijalisti školske medicine, psiholozi) koji će svojim savjetima i preporukama pružiti podršku svim korisnicima, naučiti ih i ojačati u cilju poboljšanja i očuvanja vlastitog zdravlja.
Sve usluge Savjetovališta su besplatne i nije potrebna uputnica. U kolovozu Savjetovalište ima dva termina, 19. kolovoza i 26. kolovoza. Više informacija o Savjetovalištu za prehranu možete dobiti na tel. 052/529-022, 099/380-4545 ili e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. te facebook stranici  https://www.facebook.com/SavjetovalisteZaPrehranu/.