Izvješće sa 21. sjednice Gradskog vijeća mladih Grada Labina

U utorak 23. prosinca 2014. godine u prostorijama Velike vijećnice Grada Labina s početkom u 16,00 sati održana je 21. sjednica Gradskog vijeća mladih Grada Labina.

Sjednici su, uz Gradonačelnika Tulia Demetlika prisustvovali Eni Modrušan, zamjenica Gradonačelnika Grada Labina, Anamarija Lukšić, pročelnica Upravnog odjela za prostorno uređenje, zaštitu okoliša i gradnju, Loreta Blašković, pročelnica Upravnog odjela za samoupravu i opću upravu, Donald Blašković, pročelnik Upravnog odjela za komunalne djelatnosti, Bruno Hrvatin, pročelnik Upravnog  odjela za društvene djelatnosti , Edi Juričić, ravnatelj Osnovne škole Matije Vlačića Labin, Renata Kiršić  predsjednica Savjeta mladih Grada Labina, Alen Halilović predsjednik Udruge za mlade Alfa Albona Labin, voditeljice Gradskog vijeća mladih osnovnih škola i Srednje škole.

U aktualnom satu  mladi gradski vijećnici postavljali su vijećnička pitanja na koja su odgovarali Gradonačelnik i Pročelnici Upravnih odjela. Mladi su pitali; „ Da li se planira uređenje parka nasuprot Autobusnog kolodvora?, „Da li se u ljetnim mjesecima može osigurati  učitelja plivanja“?, „Kada će se postaviti rasvjeta na igralištu na Vinežu“?, „Kada će se na najkorištenijem igralištu u gradu (Kature) postaviti umjetna podloga“?, „Koliko je ovisnika o kockanju u populaciji mladih“? Što se radi vezano za taj problem?, Gdje bi se ubuduće učenici trebali parkirati ako se uspostavi naplata parkiranja kod Srednje škole Mate Blažine?, Pitali su još o mogućnosti stalnog posjeta Memorjalnoj zbirci Matije Vlačića Ilirika, a ne samo uz najavu i predlagali osmišljavanje originalnih suvenira vezanih uz kulturnu i povijesnu baštinu Labina.

Kroz power point prezentaciju mladi vijećnici su promišljali o svom Gradu. Vijećnici iz Osnovne škole Matije Vlačića obradili su  kulturno i povijesno naslijeđe Grada i mogućnosti za sport i rekraciju, te iznijeli svoje prijedloge za dodatne sadržaje i aktivnosti.

Mladi vijećnici iz Osnovne škole „Ivo Lole Ribar“ istraživali su mjesta i događaje u Labinu vezane za gastronomiju i zabavu na našem području.

Vijećnici Gradskog vijeća mladih Srednje škole Mate Blažine ispitali su mišljenje sugrađana o prednostima i nedostacima na temelju izrađenog upitnika koji je proveden na facebooku. Vijećnici su izradili i video uradak „Život u Labinu“ u kojem su intervjuirali svoje sugrađane različite životne dobi. Pitanja su bila  slična onima iz upitnika , a da bi ispitali mišljenje stranaca intervjuirali su i suradnike Udruge Alfa Albona.

Gradonačelnik je zahvalio mladim vijećnicima i njihovim voditeljicama na uloženom trudu i kvalitetnim prezentacijama  i prijedlozima koji će biti proslijeđeni Upravnim odjelima, kako bi dio istih ugradili u Programe rada, a s ciljem daljnjeg razvijanja našeg Labina u Grad po mjeri svakog čovjeka.