Dan narcisa 2015.

Dan narcisa je humanitarna akcija u kojoj se prodaju narcisi, a prikupljena sredstva namijenjena su prevenciji i ranom otkrivanju raka dojke budući da je rak dojke najčešći zloćudni tumor u žena kako u svijetu tako i u Hrvatskoj. 05. travnja 1997. godine održana je prva akcija Dana narcisa, a cvijet narcisa odabran je kao simbol buđenja, života i nade.

Liga protiv raka Labin i Labin zdravi grad u subotu, 21. ožujka 2015. godine organiziraju Dan narcisa

Zdravstvena aktivnost namijenjena prevenciji raka dojke u Gradu Labinu započela je 2003. godine, kada je velikom humanitarnom akcijom nabavljen mamograf, aparat za rano otkrivanje dojke i novi dopler-ultrazvuk. Grad Labin i općine Labinštine nakon toga osigurale su sredstva za dodatan rad tima na mamografskim pregledima. Žene mogu obaviti pregled i bez liječničke uputnice, koji je potpuno besplatan jer troškove u iznosu od 200,00 kn po pregledu osiguravaju Grad Labin i općine Labinštine. Uz to, Grad Labin osigurava sredstva za rad grudnog kirurga te takvom organizacijom žene u sat vremena na jednom mjestu mogu obaviti mamografski pregled, pregled ultrazvukom i pregled grudnog kirurga.

U povodu Dana narcisa u subotu, 21. ožujka 2015. godine u jutarnjim satima od 08,30 do 12,00 sati na štandovima u Labinu (Market na Katurama, Gradska tržnica, Mercator centar) Rapcu, Raši i Nedešćini, prodavat će se narcisi po simboličnim cijenama, a cilj ovogodišnje akcije je prikupljenim sredstvima pomoći u kupnji linearnog akceletora za intraoperativnu radioterapiju kojom se obavlja jednokratno zračenje tijekom operacije raka dojke kao zamjena za duža zračenja od nekoliko tjedana.

Priključite se humanitarnoj akciji i zajedno obilježimo Dan narcisa!
Pozivamo Vas da posjetite cvjetne štandove u našem gradu.

Kontakt telefon za naručivanje za mamografske preglede:
052/650-991 – ponedjeljak, utorak, četvrtak i petak od 13,00 do
14,00 sati i srijedu od 17,00 do 18,00 sati, dr. Lorena Brnjac